

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 32 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -50 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Fast-Acting Fuse |
| Current Rating | 2.5 A |
| Color | Black |
| Size | 1.60 mm x 0.80 mm x 0.40 mm |
Stock: 111
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09850
Ext.Price$0.09850
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09850 | $0.09850 |
| 10 | $0.04925 | $0.49250 |
| 50 | $0.04399 | $2.19950 |
| 100 | $0.03929 | $3.92900 |
| 500 | $0.03437 | $17.18500 |
| 1000 | $0.03007 | $30.07000 |
| 3000 | $0.02857 | $85.71000 |
| 5000 | $0.02715 | $135.75000 |
| 10000 | $0.02558 | $255.80000 |
